Запитання психологу

Доброго дня! Чи можна насильно вилікувати від алкоголізма?
Ситуація наступна: мої батьки випивають. Це бувало і раніше, частіше тато. Але він постійно приходив додому і відразу лягав спати, мама йому нічого не казала. Зараз випивають обоє і вони стали дуже агресивними. Агресія не на мене, на мене навіть не кричать, а агресія один на одного. Раніше напивався тіки тато і досить рідко, 3-5 разів на рік. Зараз напиваються обоє, до такого стану що ледь ходять, а як прийдуть починаються розбірки, жахливо сваряться, без бійок, але аргесії з кожним разом все більше. Майже кожен день батько купує 3л пива і випиває, а потім коли сідаємо вечеряти просить налити 50г горілки/самогонки/коньяку. Іноді випивають разом. На мої зауваження, прохання, погрози не звертають уваги. Бабусі і дідусі ніякого впливу немають. Батькова мама вірить, що тато не випиває, тому що він кожного дня він їй телефонує і "вона по голосу все чує". Під час останньої їхньої сварки я почала заїкатися, але це минуло. Я не знаю що робити, як їх вилікувати?

Доброго дня!
Мене звати Віта і мені неймовірно шкода, що тобі доводиться зустрічатися зі всіма переживаннями, пов'язаними з твоїми батьками.

Насильно від алкоголізму не лікують, принаймні не в дитячих силах це зробити. Я розумію, що в тебе є бажання якось на це повпливати та є очікування, що ти будеш почута. І це величезне відчуття безсилля, коли ти залишаєшся не почутою. Нажаль, це мають робити самі дорослі та інколи вони вибирають жити саме так.

Чи є поблизу тебе інші дорослі, до яких ти могла би приходити? Можливо, бабуся чи ще родичі? Не для того, щоб переконували не пити, але того, щоб піти до них в разі сварки між батьками, щоб уникнути великого стресу.

Чи є в тебе друзі, з якими ти могла би ділитися переживаннями? Чи просто добре проводити час? Хороша атмосфера/компанія в спорті чи на гуртку. Це може стати місцем підтримки для тебе.
Залишу тобі телефон довіри для дітей та підлітків, анонімно 08005002180

З повагою, Віта Ковальчук - психолог, психотерапевт

24.06.2021

Доброго дня. Скажіть будь ласка , чи працюєте ви з наркозалежними людьми ? Порадьте до кого можна звернутися з цією проблемою.

Доброго дня!
Вам варто пошукати організації, медичні установи, які спеціалізуються на роботі з такими пацієнтами.

24.06.2021

Доброго дня!

Під час сварки з другом помітила, що не можу говорити спокійним голосом, коли під час розмови виникає напруження між мною і співрозмовником, і коли йдеться про мої почуття, про те, що мене хвилює. Вчора відбулася розмова, яка вилилась в те, що я почала себе винити в тому, що образила його проханням, хоч не хотіла цього. В ситуації розібралися, зійшлись на порозумінні, але я б хотіла позбутися звички хвилюватися, плакати, коли виникає конфлікт. Я думаю, це тісно зв'язано з аналогічними ситуаціями в дитинстві - коли мене сварив батько у мене була аналогічна реакція, можливо просто захисна. Ця звичка заважає у стосунках з людьми.

Можна звернутися до когось за консультацією з цього питання?

Доброго дня!

Під час конфлікту ми можемо відчувати багато різних емоцій. Наприклад, страх втратити стосунки, сором говорити про свої потреби чи погляди, провину за те, що партнер відчуває щось неприємне, злість на свого співрозмовника та ін. Часто ці суперечливі почуття ми можемо відчувати одночасно в одній ситуації. І вони можуть спричиняти реакцію високої тривоги, сліз, напруження та хвилювання.
Якщо ж ситуація конфлікту насправді не загрожує вашим стосункам із другом, а також якщо ваші стосунки з другом побудовані на повазі до почуттів та інтересів одне одного (з його сторони також, не лише з вашої), а ви відчуваєте, що емоції значно інтенсивніші за саму подію, тоді, можливо, є досвід в дитинстві, де конфлікти були небезпечними, або після сварок батьки відсторонювалися чи показували негативну свою реакцію. І це було дуже страшно, і відчувалося як загроза. Або навпаки, тільки коли ви були дуже схвильовані та плакали, тоді вас чули і враховували.
Тож варто спершу зрозуміти, які емоції ви відчуваєте у конфліктах, і яка потреба за ними стоїть. Наприклад, зберегти хороші, теплі стосунки, або бути почутою та ін.
Дійсно, для того щоб краще розібратися у ситуації та отримати підтримку, варто звернутися до психолога чи психотерапевта за консультацією. Обрати спеціаліста Ви можете на нашому сайті, у рубриці "Склад ГО".

З повагою, Катерина Меркулова - психолог, психотерапевт в гештальт-підході

22.06.2021

Доброго вечора.
Порадьте ,будь ласка ,спеціаліста з питань стосунків з одруженим чоловіком. Допомога дуже потрібна ,бо сама я з тим не впораюсь. Дякую.

Доброго дня!

Ви можете звернутися до психотерапевта Ольги Магеровської, контакти є в анкеті, розділ "Склад ГО"

20.05.2021

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи працюєте ви в онлайн форматі? Потрібна допомога психолога, але, на жаль, зараз немає можливості відвідувати ваш центр.

Доброго дня!
Так, всі наші психологи працюють в онлайн форматі. Ви можете обрати спеціаліста в розділі "Склад ГО" та обговорити всі питання за номером, вказаним в анкеті.

20.05.2021