Запитання психологу

Моя мати – психічно нездорова людина. Я довго наважувалася на це повідомлення.
Ми знаходимося під постійним потужним і нестерпним психологічним тиском і зазнаємо психологічного насилля по кілька разів на день. Вимушено ми разом - евакуювалися і живемо втрьох (зазвичай живуть мама і брат удвох). Мені 27, братові на днях виповнилося 18. Можна було б втекти і відокремитися - я це зробила. Але зараз вимушена ситуація, в якій ми втрьох і не знаю що робити...
1) Мама все миє по 100 разів і дезинфікує. Нам не можна ні до чого торкатися. Не можна помити руки менше ніж визначена кількість разів. Якщо раптом виникне підозра що ти десь торкнувся після миття рук – скандал. З криками і матом. Життя в таких умовах нестерпне і неможливе. Ми повинні постійно підтримувати цю атмосферу стерильності.
2) Цілий день мама займається тим що нас контролює – чи не торкнувся кудтсь Денис, чи я не торкнулася. Або заставляє витирати. Якщо контролює одного і не в змозі спостерігати за іншим – той інший має просто струнко стояти і чекати, не рухаючись (не сидіти і не лежати).
3) Чекати «на паузі» можна довго, буває що і годину.
4) Коли мама не зосереджена на чищенні чи спостереженні, тоді вона починає шукати будт-що щоб дати зауваження. Частіше за все переходить на крик з матами.
5) Крик з матами – постійно. По кілька разів на день. Може бути і вночі. Недавно я спала, вона прийшла посеред ночі і зразу почала кричати, що в мене задерлось простирадло. Я пішла до туалету, вона пішла за мною, відкрила двері і продовжила кричати.
6) Обзиває постійно. Навіть просто якщо торкнувся легенько футболкою.
7) Їй всеодно чи ми їмо, що ми їмо по великому рахунку (вона готує тільки те, що їй зручно) – як правило це багато булок і хліба, фрукти і овочі дуже рідко – бо їх треба довго мити (в 3 заходи по 3 рази з милом) і це займає багато часу.
8) Вона каже, що вже своє відпрацювала і більше працювати не збирається
9) Їй байдуже скільки що котує – я маю заплатити. Будь-яка економія про яку я прошу – скандал, шантаж або маніпуляції.
10) Антисептики в нас дома йдуть пляшками, серветки – 4 рулони рушників приблизно на 1 день, рукавиці поліелітенові майже для всього що треба взяти до рук.
11) Якщо з приводу чистоти в цей момент немає за що кричати – буде мільйон інших приводів.
12) Сконцентрована тільки на нас цілодобово, не займається нічим крізь дезинфекції і нас.
13) Повністю відсутня самокритика. Будь-яка її дія, навіть очевидно неправильна – ПРАВИЛЬНА і БЛАГОДАТНА. Вважає себе дуже просітленою людиною, до якої всім дуже далеко. Ні з ким не спілкується.
14) Нам не можна ні про що говорити – таким чином ми зруйнуємо сімейний егрегор.
15) Я – винуватиця УСІХ сімейних негараздів. Фінансових, комунікативних тощо.
Просто через свою чорну диявольську енергію. В нашій сім’ї я – уособлення сатани. Мені треба докорінно «змінитися від самого народження».
16) Іноді коли вже нема сил змовчувати (а вони закінчилися б в будь-якої здорової людини за 5 хвилин), вона виганяє мене з дому. Останній раз сиділа в під’їзді всю ніч. Їй всеодно. Півночі слухала як вони кричать з Денисом на весь під’їзд. Просила зайти хоч в туалет. Нуль реакції.
17) ДИКИЙ Мат і крики постійно. Постійно. Навіть може під-час ритуалу або медитації – нічого, каже, концентруйся!
18) Як тільки їй щось не подобається – неправильно продизинфікували чи ще щось – скандал і заборона на їжу. Заборона може бути будь на що.
Жити разом неможливо. Але і сама вона забезпечити себе не зможе. ЯК спілкуватися з нею взагалі?

Доброго дня. З написаного, роблю висновок, що Вашій мамі потрібне медикаментозне лікування. Це дійсно досить важко опікуватися людиною з психічним розладом. Ви потребуєте підтримки та тренування спеціальних навичків поведінки у ситуації загострення стану мами. Спробуйте пошукати групу підтримки для близьких людей, які мають психічні розлади. Також, я можу порекомендувати Вам психіатра, який зможе більше зорієнтувати щодо варіантів лікування за описаними симптомами.
Можете написати мені у месенджери.

Магеровська Ольга- психолог, психотерапевт, парний та сімейний консультант

31.07.2022

Анонімно.
Доброго дня.
Зустрічаюся з хлопцем 5років перші роки був турботливий все що казав виконував, квіти, подарунки.
А зараз просто ніби став байдужим. А ще інколи здається що він соромиться мене. Забуває дзвонити, не уважний.
А зараз під час війни абсолютно став відсторонений.. До цього Я шукала проблем у собі. Таке відчуття ніби він звик до того що Я є і ніде не дінуся та став байдужим. На мої зауваження каже що Я видумує і читаю моралі...
Чи означає це що він розробив і що ці стосунки приречені?

Доброго дня. Можливо, Ваш хлопець не вміє виражати свої глибокі емоції, але Вам це важливо. Ви починаєте тривожитися чи він ще близький, намагаєтеся прояснити стосунок, а він це сприймає як тиск. За 5 років, можливо, щось змінилося між вами. Можливо, вже є якість накопичені образи, розчарування, але вміння ділитися своїми страхами поки не з'явилося і Ви потрапляєте у негативний цикл свого стосунку. Це коли якась дія партнера сприймається іншим як тригер для болючого місця, що веде за собою реактивну емоцію та стратегію подолання дистресу (бити, бігти або завмерти)...і ви починаєте ходити по замкнутому колу цього циклу. І це не означає, що стосунок мертвий. Навпаки, однак цикл вас захоплює . Варто звернутися до психолога або парного консультанта, щоб спробувати розібратися про актуальні наміри кожного з партнерів та де ви застрягаєте як пара..
Якщо маєте бажання, зверніться до мене у месенджер, я спробую Вас зорієнтувати де про це можна почитати більше.

Магеровська - психолог, психотерапевт, парний та сімейний консультант

31.07.2022

Доброго дня! Чи може бабуся називати онучку доцею?

Доброго дня. Теоретично бабуся може все, що вважає за потрібне. Але важливо, що з цього приводу думає мама цієї онуки. Якщо це народжує напруження, тоді варто мамі або татові (відповідно чиєю мамою є бабуся) спробувати поговорити у м'якій формі про своє хвилювання, на мій погляд. Інколи, бабуся в це слово вкладає своє значення і, навіть, не здогадується про хвилювання мами. Для дитини було б добре, щоб мама і бабуся дійшли згоди про такі речі.

Магеровська Ольга - психолог, психотерапевт, парний та сімейний консультант

31.07.2022

Добрий день. Мене звати Оксана. Мені 23. Я в декреті з маленьким сином. Чоловік покинув мене з місячною дитиною, але ми поки ще в шлюбі. Про дитину він не згадує і не забезпечує. Порадьте як мені підготуватися до розлучення морально,все це пережити. Як і де знайти нового люблячого тата для мого сина?

Доброго дня. Шукати нового тата ще зарано. Схоже на те, що Ви зараз більше турбуєтеся про втрату батька для сина, а не про свій біль втрати чоловіка. У віці Вашого сина, для нього ця втрата поки не має значення, але велике значення має саме Ваш емоційний стан. Тому варто подбати про себе, про підтримку близького оточення у догляді за дитиною, про дотримання звичного графіку життя, про те, щоб було з ким поговорити про біль втрати та про успіхи адаптації до нових життєвих обставин. Щодо утримання дитини, у першу чергу, варто звернутися до батька з питанням виплати аліментів, якщо Ви ще перебуваєте у шлюбі, це не заважає отримувати їх для дитини. З цього приводу краще звернутися до юристів, зараз є багато можливості отримати консультацію безплатно. Також варто звернутися до психолога/психотерапевта, який допоможе зорієнтуватися у нових життєвих обставинах, підтримає та сприятиме регуляції емоцій. У Вас зараз дуже непростий період. Ви можете відчувати горе, безвихідь, розгубленість, несправедливість та самотність. Але з часом Ви можете навчитися керувати своїм з сином життям і без чоловіка. А з часом з'явиться місце і для інших стосунків, але не з відчаю, а через готовність до них. У разі потреби у безплатній консультації, можете написати до мене у месенджери. Коли дитина має обідній сон, мами можуть працювати з психологом онлайн.
Магеровська Ольга - психолог, психотерапевт, парний та сімейний консультант

31.07.2022

Доброго дня. Стали помітними такі симптоми, як дратівливість, агресія, забудькуватість елементарних речей, хочеться плакати. Який спеціаліст може допомогти?

Доброго дня. У розділі склад ГО може обрати фахівця та напряму з ним зв'язатися.

31.07.2022