Що робити, коли їжа перестає бути просто їжею?

Останнім часом я стикаюся в своїй практиці з клієнтками (частіше це жінки), які відчувають велике емоційне навантаження. Від того, що емоції переповнюють, від того, що немає з ким розділити свій внутрішній світ. Від того, що вони є одночасно і мамами, і працівниками, керівниками крупних компаній, власницями бізнесу, і дружинами, господинями. Цей список можна безкінечно продовжувати.

Втомлені жінки. Напружені жінки. Жінки зрілі. Жінки юні. Жінки розчаровані. Жінки виснажені. Зломлені жінки. Страждаючі жінки. Жінки, які не можуть плакати. Незадоволені, роздратовані. Жінки у відчаї. Але всі безперечно, беззастережно гарні.

Іноді так буває, що охопити всі свої сфери життя неможливо. Адже це занадто багато, навіть для таких красивих і розумних жінок. І тоді найбільш керованим стає власне тіло. Тіло, яким можна управляти, яке можна будувати. Тіло «можна схуднути» і підправити. А все решта – ні. Тілом можна управляти за допомогою їжі і тренувань. Харчування стає чи не єдиним інструментом, за допомогою якого можна справлятися із усім навантаженням: важкою роботою, домашніми справами, невидимими обов’язками і відповідальністю. В їжі можна знайти порятунок. З їжею можна відчути безпеку і стабільність, і хоч щось на деякий час покращити. Проте на ранок все повертається знову. І тоді виникає небезпека ховатися в цей спосіб кожного разу, як буде важко. А потім звинувачувати своє тіло, боротися з ним і відштовхувати.

Інший спосіб – змінити свій стиль життя, своє мислення, свої реакції, свої вибори. Однак спочатку варто помітити своє напруження. І зупинитись в точці відліку.

Я пропоную вам нічого не робити. І присвятити час своєму розвитку і розслабленню. Я вірю, що кожна жінка може відчувати своє тіло і почати помічати те, що її напружує.

Для цього приходьте на семінар «Особливості харчової поведінки. Процеси зміни ваги тіла» у вересні, слідкуйте за розкладом на сайті www.psyhologist.com та на сторінці в фейсбук https://www.facebook.com/Psyhologist/ ,запис по телефону: (099)4847704.

 

 Ольга Лазаренко, психолог, к.пс.наук,доцент кафедри педагогіки та психології ВІППО,член Всеукраїнської Асоціації для психологів та лікарів  «Розлади харчової поведінки: терапія і превенція»,член професійного об’єднання «Центр психологічної освіти та підвищення кваліфікації», співзасновник «Центру психології та психотерапії» (099)4847704, оlgalaz@inbox.ru