Magersucht

MAGERSUCHT* 

Якщо не воювати і не боротися із тредом вихолощеного, худорлявого тіла, то можна укласти такий жартівливий порадник (Цілком свідома того, що від деяких порад віє сарказмом, навіть ненавистю. Але, напевне, тільки таке перебільшення може показати всю абсурдність сучасних суспільних welness-тенденцій):

 1. Тіло – це твоє все. Ти повинен бути худим, щоб подобатися іншим худим. Як ви будете будувати свої стосунки потім, де кожен має свої почуття і емоції – неважливо. Головне – це бути худим, а там уже само собою все влаштується.
 2. Завжди треба важити мало. Не має значення – яка в тебе генетика чи обмін речовин, який стан здоров’я.
 3. Тіло має бути рельєфним. Нічого не повинно висіти чи трястися, провисати чи звисати! Адже рельєфний – це підтягнутий. Неважливо, як ти при цьому живеш, хто ти за професією чи як проявляєш себе в навчанні.  Не має значення, скільки насправді фізичних навантажень потрібно твоєму тілу.
 4. Губи у жінок мають бути пухкі, на фотографіях випнуті вперед і складені качечкою. Не має значення, що ти дійсно відчуваєш на цій фотографії, яка ситуація чи люди поруч з тобою.
 5. Худі кращі за товстих. Товсті – це люди, які важать більше, ніж 45 (40) кг. Тобто майже всі. Ясно що ти не можеш весь час важити 45 (40) кг, тому твій гардероб має приховувати те, що ти тимчасово стала товстою.
 6. Чоловікам подобаються тільки худі. Навіть якщо чоловік звертає увагу на товстих – це просто він тимчасово не розібрався, що худі – кращі.
 7. Талія має бути тонка. Навіть якщо ти щойно народила, чи твій живіт природнім чином збільшується раз на місяць перед місячними – приховуй це дуже ретельно!
 8. Лице має бути без зморщок. Зморщки – це некрасиво. Навіть якщо тобі за 30-40-50-60 і далі, ти зобов’язана виглядати на 20. Застосовуй різні засоби: від традиційних кремів до пластичної хірургії. Ти маєш бути вічно молодою дівчинкою-підлітком, навіть якщо ти маєш внуків.
 9. Придивися уважно до своєї зовнішності. І ти завжди знайдеш купу недоліків! Ніс, вуха, підборіддя, лінії стегон. Швидше записуйся на різні масажі, корекції, обгортання та програми. Коли ти справді будеш займатися цим усім, то вдасться ще й здорово зекономити, будуть знижки!
 10. Ти маєш ходити у спортзал стільки, скільки це потрібно для твого схуднення. Не важливо, як це впливає на твоє здоров’я і твої стосунки з людьми. Також не має ніякого значення, чи отримуєш ти задоволення від тренувань – от тільки б виглядати, як худа людина.
 11. Тільки худа людина достойна поваги. Тому коли ти бачиш всіх інших людей на вулицях – краще не говорити з ними і не мати ніяких справ, дружити і одружуватися з не-худими і не-рельєфними не можна!
 12. Ти маєш виглядати на всі сто завжди. Ніяких слідів втоми на обличчі, не може бути синіх кіл під очима, не може бути прищів чи веснянок. Неважливо при цьому – як ти себе почуваєш і що відбувається у твоєму житті. Навіть якщо ти не спав чи був у стресі протягом довгих тижнів – ти маєш приховувати все це.
 13. Ти маєш їсти тільки так, як потрібно для твоєї худорлявості. Тільки так, щоб виглядати худим. Навіть якщо ти не можеш зосередитися, в тебе паморочиться в голові, ти не відчуваєш смаку життя і не відчуваєш себе щасливим.
 14. Твої почуття нікого не цікавлять. Головне, що потрібно іншим людям – це краса твоєї фігури та зовнішності. Тебе ніхто не буде сприймати такою, як ти є, якщо ти не будеш худорлявою і мати струнке тіло.
 15. Ти сама – нічого не варта без твоєї зовнішності. Ти не можеш досягнути нічого в кар’єрі, мати здібності, таланти чи вміння без худорлявого тіла.

Якщо з деякими пунктами ви погоджуєтесь і навіть здивовані, що тут такого, чому про це писати і приділяти цьому увагу – швидше за все, варто замислитися про своє ставлення до тіла, фігури та харчування. Можливо, воно – не таке безумовно хороше, як хотілося б.

 

*“Magersucht“  - термін, який ввів німецький вчений E. K. Kylin (1937), що означає «пристрасть до виснаження».

Ольга Лазаренко, 

психолог, к.пс.наук, спеціаліст із роботи з порушеннями харчування.