Для чого молоді психологічні консультації?

Будучи цілеспрямованою та активною, сучасна молодь ставить перед собою багато завдань: успішно закінчити навчання, реалізувати себе у професії, відділитися від батьків й планувати самостійне благополучне життя чи створювати сім’ю. Це потребує багато зусиль і відчуття власної психологічної стабільності.

Водночас ми зіштовхуємося з великою кількістю труднощів, з якими не так просто вдається впоратися. Це можуть бути конфлікти з батьками, перший досвід серйозних стосунків і непорозуміння з партнером. Сьогодні молода людина може відчувати себе самотньою та ізольованою тривалий період часу, оскільки ми все більше часу залишаємося наодинці, уникаючи спілкування тет-а-тет, проводячи свій час у соц. мережах.

         До того ж однією з основних проблем, яку вирішує сучасна молодь, є питання працевлаштування. Адже часто молода людина прагне розвиватися і, відповідно, працювати на роботі, яка приносить задоволення та хороший заробіток. Однак це не завжди вдається одразу: сам процес пошуку роботи, проходження співбесід і влиття в колектив є досить стресовим адаптаційним періодом.

Ми можемо відчувати виснаження, тривогу чи апатію, не бачити шляхи рішення теперішніх проблем. Може здаватися, що труднощі стають складнішими, а ми знаходимося у точці безвиході. Часто ми думаємо, що наче все під контролем, справляємося, як можемо, та якось все сіро, немає задоволення від життя, відчуваємо постійне напруження й фрустрацію.

Перед молодою людиною постають важливі для неї питання про пошук власного місця в суспільному житті, як от: «який я є?», «чого я хочу?», «чого я можу досягти?», «як я можу бути корисний іншим?».

         В такі моменти корисною та підтримуючою може бути розмова з психологом.

Психологічна консультація – це надання психологічної допомоги, яка покликана для кращої орієнтації людини в своїй життєвій ситуації, знаходження шляхів для розв’язання проблем. Завдання психолога – супроводжувати клієнта в аналізі своїх труднощів, надати необхідну підтримку та простір для проживання важких та неприємних переживань.

Серед молоді існує думка, що звертатися за психологічною допомогою соромно та складно, мовляв, «я сам не можу впоратися , а отже я слабкий». Проте наскільки б сильною та самодостатньою не була людина, вона часто потребує якісної підтримки та адекватного зворотнього звязку зі сторони для того, щоб побачити нові грані та можливості у власному житті. Тож психологічні консультації покликані саме допомогти  людині у непрості періоди.

Консультування може бути короткостроковим (1-5 зустрічей з психологом) – це можливість більше зорієнтуватися у своїй ситуації та зрозуміти, що хочеться змінити і яким чином, або ж довгостроковим (декілька місяців з певною періодичністю) – для глибшого дослідження труднощів та можливості набути нові форми рішення задач. Тривалість психологічної роботи з психологом залежить від самої проблеми та мети людини стосовно певних змін.

         В процесі психологічних консультацій молода людина може краще зрозуміти себе, свої бажання, яким чином вона будує стосунки з іншими, чого вона зараз потребує більше і в який спосіб вона може це задовільнити. Це також змога відчути полегшення від того, що ти  не залишаєшся зі своїми переживаннями наодинці, а розділяєш їх з іншою людиною. А з доброзичливим та емпатійним ставленням психолога така робота часто нагадує захоплюючу подорож з цікавістю до власного життя.

 

Катерина Меркулова,

психолог, гештальт-консультант.