Батькам першокласників.

Ось літо повністю набрало своїх прав і нам хочеться більше відпочивати, бувати на природі, насолодитись цією порою року на повну силу. Але попереду вересень і батьки майбутніх першокласників готують своїх дітей до цього важливого кроку у житті. Саме час замислитися не тільки над вибором шкільного приладдя та форми, а й над тим , яким чином підтримати вашу дитину у цей відповідальний момент. Адже термін стрес першокласника знайомий сьогодні не тільки спеціалістам.

   В першу чергу батькам слід пам»ятати, що в дитини змінюється життя, а це не тільки радісно, але й досить тривожно.  Велику роль у тому, як буде себе почувати майбутній першокласник відіграє вірний настрой, який формується у сім»ї. Перш за все бажано ще у літку сходити на прогулянку-екскурсію до обраної вами школи. Щоб дитина мала змогу погуляти на шкільному майданчику, зорієнтуватися на шляху, який буде долати щоденно, по можливості пройтися шкільними коридорами та приміщеннями, зазирнути у клас  та фізкультурний зал, тощо. Це дасть можливість формувати обізнаність у ситуації і ваш малюк не буде почувати себе розгубленим на новій території.

   Для кожних батьків власна дитина особлива і неповторна, хочеться, щоб у неї все складалося якнайкраще, але слід уважно віднестися, до того, що транслюєте маленькій особистості. Часто буває так, що батьки лише підсилюють тривогу, пророкуючи складності на шляху шкільної адаптації. Вислови на зразок : «От підеш у школу -побачиш», «Ти вже не маленький », «В школі тобі покажуть..» абсолютно недоречні. Досить сильно травмуватися дитина може і від очікувань того, що буде вчитися краще за всіх, що від неї чекають тільки гарної поведінки та відмінних оцінок, що тепер в неї не має права на помилку. Доречним буде робити акцент на позитивній стороні шкільного процесу, говорити з малюком про те чого він зможе навчитися, що дізнається, з ким подружиться, як цікаво можна проводити час у школі, де є не тільки уроки , але й гуртки, змагання, творчі заняття.

  Оскільки в цей період дитина долає ще й вікову кризу, так як змінюється ведуча діяльність з ігрової на навчальну, то було б добре, якщо ця зміна спочатку проживалася за допомогою рольових ігор. Можна пограти у школу, де дитина побуде і учнем, і вчителем. Подивитися розвиваючі передачі та мультики на шкільну тематику, спробувати придумати разом з дитиною казку про зайчика, який ішов до школи та інші подібні історії. Ці заходи дадуть можливість зниження психологічного тиску на малюка.

 Заздалегідь слід потурбуватися про звикання дитини до шкільного режиму. Щонайменше за два-три тижні починати будити і вкладати дитину в ті самі часи, які будуть обумовлені шкільним режимом. Оскільки відомо, що звичка формується  протягом 21-го дня. Тому , якщо ви дотримуєтеся режиму дня заздалегідь, то ваш малюк буде з радістю просинатися і збиратися на навчання, а батьки і самі уникнуть роздратування і зайвих клопотів у перші дні шкільного життя своїх синів та дочок.

    Було б добре, якби батьки змогли показати дитині свої шкільні фотографії, можливо прописи чи зошити, які збереглися з шкільної пори. І розповісти, як вони самі йшли у перший клас – це сприяє зближенню і наповнює ваше життя неповторними моментами  щирості у відносинах батьків і дітей. А також підтримує приязність у відносинах з оточуючими, що сприяє формуванню комунікативної компетентності дитини.

                                                 Катерина Голоскокова – медичний психолог,

 гештальт-терапевт, ведуча              

Школи психології для батьків «Я і моя дитина». 

«Центр психології та психотерапії».

Запис на консультації  по тел. (099) 067-08-80 ,

ел.пошта goloskokova@yandex.ru